BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

Kurs na instruktora Wing Surf i Wing Foil! Organizatorem kursu jest PSWing (Polskie Stowarzyszenie Wing; Polish Wing Sports Association).
Zapraszamy wszystkich chętnych!

    Program kursu został opracowany przez założycieli Polskiego Stowarzyszenia Wing,  jest on wynikiem wielomiesięcznej, bardzo intensywnej i skrupulatnej pracy. Nad programem kursu pracowali: byli i obecni zawodnicy, trener kadry narodowej, osoby które współtworzą związki i organizacje zajmujące się sportami wodnymi w Polsce, przedstawiciele dystrybutorów sprzętu do wing foila – jednych z najlepszych marek na świecie (min. Duotone, F-one, Fanatic, Rrd). Ponadto w pracach komisji PSWing brali udział bardzo doświadczeni instruktorzy, którzy na codzień pływają i szkolą na wing foilu oraz właściciele szkół, którzy są pionierami we wprowadzaniu szkoleń na wing foilu w Polsce. Czerpaliśmy również z doświadczeń szkół z wieloletnimi tradycjami (ponad 25-30 letnimi) i bogatą historią w nauczania windsurfingu oraz kitesurfingu w Polsce.

Stworzony został podręcznik, który jest pomocą dydaktyczną do ćwiczeń i wykładów na kursie instruktorskim. Znajduje się w nim bardzo dużo wiedzy teoretycznej, która będzie dla Was, przyszłych instruktorów Wing Foila – niezbędna i niezwykle przydatna podczas nauczania tego wspaniałego sportu.

Naszym celem jest nie tylko umożliwienie Wam uzyskania uprawnień  instruktorskich, ale przede wszystkim przekażemy Wam ogrom wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu wingfoila, dodatkowo wiele niezbędnych umiejętności psychologicznych i dydaktycznych. Wszystko po to, byście stali się jednymi z najlepszych instruktorów wingfoila i specjalistami w tej dziedzinie, o których szkoły wingfoila w Polsce i na świecie będą zabiegać.

Podczas intensywnego 4 dniowego kursu zyskacie wiedzę i umiejętności praktyczne, które organicznie musielibyście wypracować, tysiącami godzin na wodzie. Instruktorzy wykładowcy PSWing: Tomasz Janiak, Bartek Kulczyński, Daniel Michalski, Łukasz Katana, Norbert Rymuszka przekażą Wam super jakościową wiedzę, popartą ogromnym doświadczeniem. 

TERMINY 2024

PSWing Kursy:
03-06.06.2024 BOSPORT/SURFPEOLPE kemping CHAŁUPY 3
13-16.05.2024 MYSZASURF KIEKRZ POZNAŃ 

 

ILE TO KOSZTUJE I JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Koszt 2790 pln

(Stowarzyszenie PSWing nie jest płatnikiem VAT. Istnieje możliwość wystawienia rachunku za kurs.)
Zgłoszenia prosimy przesyłać na maila: [email protected]  lub  bezpośrednio na stronie PSWing. 
Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. W odpowiedzi przesłane zostaną dokumenty do uzupełnienia i odesłania (skanów/zdjęć) via @ wraz z prośbą o dokonanie przelewu. 
Uwaga: Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie jest ważne po zaksięgowaniu przelewu.
Jeśli masz pytania, śmiało dzwoń pod numer  +48505109449 


W CENIE:

 1. Otrzymasz deskę szkoleniową Funster marki JP na czas zajęć i na czas samodoskonalenia. W przypadku nie posiadania własnego sprzętu wingfoilowego tj. wingów, deski wingfoil, foila – uczestnicy kursu otrzymają dodatkowo 50% rabatu na wypożyczenie takiego sprzętu w szkole FUNSURF. Jeśli posiadasz swój własny sprzęt wingfoilowy – przechowalnia w czasie trwania kursu jest za free. Cena kursu nie zawiera noclegu i wyżywienia. Na kursie wymagamy kamizelki asekuracyjnej/vesta i kasku,
 2. Otrzymasz podręcznik wing foil opracowany przez PSWing + opisy manewrów, t-shirt z logiem PSWing,
 3. Certyfikat ukończenia kursu,
 4. Po uzyskaniu pozytywnych ocen ze wszystkich składowych egzaminu tj. prowadzenie lekcji, egzaminy praktyczne i egzaminy teoretyczne – otrzymasz dwujęzyczną (polską – angielską) LEGITYMACJĘ (plastikową i papierową) świadczącą o nabyciu uprawnień na instruktora PSWINGSURF oraz dwujęzyczną (polską – angielską) LEGITYMACJĘ (plastikową i papierową) świadczącą o nabyciu uprawnień na instruktora PSWINGFOIL,
 5. Koszulkę instruktorską PSWing z kolejnym numerem (warunkiem jest zaliczenie wszystkich składowych egzaminów praktycznych i teoretycznych na instruktora wing surf oraz instruktora wing foil).

 

 

WYMAGANIA WSTĘPNE

 

 

Musisz mieć skończone 18 lat, pływać wpław na wodach otwartych, posiadać instruktorskie ubezpieczenie OC, wypełnić oświadczenia: o zrzeczeniu się roszczeń oraz o braku przeciwskazań zdrowotnych do uprawiania sportów ekstremalnych 

Posiadać ukończony kurs pierwszej pomocy (zaświadczenie o jego ukończeniu możesz dostarczyć po kursie, będzie to warunkiem otrzymania patentu instruktorskiego)

Posiadać dobre umiejętności pływania na wingfoilu 

Posiadać na kursie sprzęt wingfoilowy (jeśli nie posiadasz własnego sprzętu do wingfoila, możesz go wypożyczyć w naszej szkole z 50% rabatem)

 

JAKI JEST CEL KURSU?

Przygotowanie przyszłych instruktorów wingfoila do samodzielnej pracy w zakresie nauczania dzieci, młodzieży i dorosłych, a także:

 • uzyskanie wysokiego poziomu umiejętności technicznych w posługiwaniu się sprzętem wingfoilowym,
 • opanowanie metodyki i umiejętności nauczania w zakresie wingsurfingu i wingfoila,
 • uzyskanie wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas nauczania wingfoila,
 • przygotowanie do świadomego szkolenia zgodnego z przyjętymi zasadami, etykietą i ochroną środowiska.

 

FORMA I WYMOGI UZYSKANIA UPRAWNIEŃ?

 1. Uzyskanie pozytywnej oceny na sprawdzianie praktycznym obejmującym:
  • demonstrowanie na lądzie i wykonanie na wodzie manewrów z zakresu PSWing 1 i 2 (wing + deska wypornościowa): self-rescue, pozycja flagi/neutralna, pozycja podstawowa, pozycja na halsie, obrót z wiatrem, halsowanie na wiatr, zwrot z wiatrem, zwrot na wiatr,
  • demonstrowanie na lądzie i wykonanie na wodzie manewrów z zakresu PSWing 3 i 4 (wing + deska z foilem):
   wejście w lewitację, zwrot z wiatrem w lewitacji z pozycji na halsie do pozycji palcach (heel side to toe side), zwrot z wiatrem w lewitacji z pozycji na palcach do pozycji na halsie (toe side to heel side),  zwrot na wiatr w lewitacji – dowolny: z pozycji na palcach do pozycji na halsie (toe side to heel side) lub z pozycji na halsie do pozycji na palcach ( heel side to toe side), skok prosty
  • prowadzenie lekcji (losowanie tematu zajęć)
  • udział w regatach zorganizowanych podczas kursu 
 2. Uzyskanie oceny pozytywnej na sprawdzianie teoretycznym.

Warunkiem uzyskania uprawnień jest zaliczenie wszystkich egzaminów: praktycznych i teoretycznych. W przypadku nie zaliczenia wszystkich elementów na egzaminie praktycznym, komisja egzaminacyjna dopuszcza możliwość przesłania filmiku z demonstracją danego manewru. Taki filmik musi spełniać określone wymagania jakościowe, by mógł być dopuszczony do weryfikacji przed komisją egzaminacyjną. W przypadku nie zaliczenia egzaminów teoretycznych, aby uzyskać uprawnienia instruktorskie należy pojawić się na kolejnym kursie i podejść do kolejnego egzaminu – taki egzamin jest dodatkowo płatny. 

 

PLANOWANY  PROGRAM KURSU

Program kursu uzależniony jest od warunków pogodowych, kondycji psychofizycznej uczestników, możliwości zmian godzin posiłków, etc. Decyzję o zajęciach na wodzie podejmują instruktorzy prowadzący, uwzględniając aktualne oraz prognozowane warunki pogodowe.  

Dzień 1 

 • 09.30 – 10.00 rejestracja, 
 • 10.00 – 10.30 przywitanie Uczestników oraz wprowadzenie, 
 • 10.30 – 13.00 sprawdzian umiejętności praktycznych,  
 • 13.00 – 14.30 przerwa obiadowa, 
 • 14.30 – 17.30 metodyka PSWing 1 + 2; zajęcia praktyczne – prowadzącymi będą instruktorzy wykładowcy,  
 • 18.00 – 19.00 wykład instruktorów wykładowców: bezpieczeństwo oraz prawo drogi, 
 • 19.00 podsumowanie dnia, przedstawienie planu na kolejny dzień. 

Dzień 2   

 • 10.00 – 13.00 metodyka PSWing 3 + 4; zajęcia praktyczne – prowadzącymi będą instruktorzy wykładowcy, 
 • 13.00 – 14.30 przerwa obiadowa, 
 • 14.30 – 16.30 akcja rescue z użyciem m.in łodzi, 
 • 16.30 – 19.00 blok sportowy (teoria i praktyka) – prowadzącymi będą instruktorzy wykładowcy: organizacja regat, przepisy, trasy, sygnały, punktacja, funrace,  
 • 19.00 podsumowanie dnia, przedstawienie planu na kolejny dzień. 

Dzień 3  

 • 10.00 – 13.00 lekcja pokazowa – egzamin z prowadzenia lekcji, 
 • 13.00 – 14.30 przerwa obiadowa, 
 • 14.30 – 17.00 egzamin praktyczno/teoretyczny (opis i demonstracja ewolucji/manewrów),
 • 17.30 – 19.00 wykład – prowadzącymi będą instruktorzy wykładowcy: zasady przygotowania sprzętu oraz jego konserwacja, nowinki sprzętowe; czym się kierować przy wyborze sprzętu, 
 • 19.00 podsumowanie dnia, przedstawienie planu na kolejny dzień. 

Dzień 4 

 • 10.00 – 13.00 egzamin teoretyczny pisemny, 
 • 13.00 – 14.30 przerwa obiadowa,
 • 14.30 – 15.30 podsumowanie kursu, wręczenie dyplomów i koszulek, nowym instruktorom PSWing,
 • 15.30 zakończenie kursu. 

 

INSTRUKTORZY WYKŁADOWCY NA KURSIE PSWING#2:  

 

Tomek Janiak  https://www.instagram.com/janiakcoaching/
Absolwent AWFiS Gdańsk – specjalizacja trener tenisa ziemnego. Instruktor narciarstwa SITN PZN. Instruktor surfingu ISA. Trener Kadry Olimpijskiej Kiteboard Racing Polskiego Związku Żeglarskiego. Trener sekcji Kite /Surf /Wing w Sopockim Klubie Żeglarskim. Reprezentant kraju, Mistrz Europy i v-ce Mistrz Świata Masters w konkurencji Formula Kite. Mistrz Polski oraz zdobywca Pucharu Polski 2021 w konkurencji WingRace. Członek Komisji Trenerskiej PZŻ oraz przewodniczący Komisji Sportu PZKite. Team Rider oraz członek zespołów R&D w firmach RRD, a następnie Nobile. Przede wszystkim jednak promotor różnych dyscyplin sportowych. W myśl maksymy „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, zajmuje się szeroko rozumianą poprawą kondycji psycho-fizycznej naszego społeczeństwa, w szczególności dzieci i młodzieży, na poziomie zarówno amatorskim jak i wyczynowym.

Bartek Kulczyński https://www.instagram.com/ko.smit/
Pasjonat sportów wodnych oraz deskowych od ponad 20 lat, instruktor snowboardu, kitesurfingu i surfingu. Swoją przygodę z kitesurfingiem i surfingiem rozpoczął 14 lat temu i od tamtego czasu, poświęca tym sportom cały swój czas, zarówno zawodowo, jak i hobbystycznie. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Surfingu, zdobywca Pucharu Polski w konkurencji Kite Race Twin Tip, Vice-Mistrz Polski oraz medalista Pucharu Polski 2021 w konkurencji Wing Foil Race. Prowadzi swoją szkołę Surf People na kempingu Chałupy 3, która specjalizuje się w szkoleniach kitesurfingowych, surfingowych oraz wing foil. Właściciel sklepu ze sprzętem oraz importer do Polski wielu marek produkujących sprzęt do wspomnianychwcześniej dyscyplin.

Daniel Michalski  https://www.instagram.com/daniel_funsurf/
Absolwent AWF, instruktor windsurfingu, wingfoila i narciarstwa, który radzi sobie też na kitesurfingu i surfingu. Od początku świata 🙂 związany z Chałupami i szkołą FunSurf. W swojej długoletniej pracy w FunSurf (to już 17 sezon) odpowiada za funkcjonowanie szkoły, proces szkolenia, kursy instruktorskie, zagadnienia marketingowe, wyjazdy, zakupy sprzętu… Kilka sezonów temu pozytywnie zwariował na punkcie wingfoila, który stał się jego pierwszym wyborem, gdy wieje 8 jak i 30 węzłów! Poza szkoleniem na wingfoilu, w wolnych chwilach testuje sprzęt do wingfoila, pisze artykuły, współtworzy FunSurfowe strony, skacze freestyle!!

Norbert Rymuszka https://www.instagram.com/beretride/
To żeglarz regatowy, windsurfer, kitesurfer, a od 2019 roku to przede wszystkim wingfoiler. Od ponad 40 lat nie schodzi z wody. Swoją przygodę ze sportami wodnymi zaczął w YKP Warszawa przechodząc całą drogę regatowej edukacji przez klasy Optymit, Cadet, 420, OK Dinghy i Windsurfing. W latach 2008-2012 reprezentował polską banderę w Pucharze Świata żeglarskiej klasy Match Racing. Do kitesurfingu przekonał się stosunkowo późno, ale od razu wkręcił się w ten sport na maksa. Został instruktorem
IKO i wyszkolił spora grupę osób. Dziś pracuje w firmie Vento, w której czynnie uczestniczy w rozwoju marek Duotone, Fanatic i ION w Polsce. Od kiedy pierwszy raz poczuł lewitację na wingfoilu, jego sportowe życie zmieniło się radykalnie. To także sędzia żeglarski z wieloletnim doświadczeniem. Pracował przy Pucharach Świata, Pucharach i Mistrzostwach Polski zarówno żeglarskich, windsurifngowych jak i kitesurfingowych.

Łukasz Katana https://www.instagram.com/lukaszkatana/
Instruktor narciarstwa i kiteboardingu, od najmłodszych lat związany ze sportami ekstremalnymi, w młodości zawodnik rowerowej konkurencji downhill i enduro. Co roku spędza 3 miesiące w Brazylii, gdzie przygotowuje się do startów w pucharach Polski kite freestyle i wing race. Jego największym osiągnięciem jest 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Kite Freestyle w 2020 roku. Swoją przygodę ze szkoleniami zaczął w roku 2011 roku i od razu zwariował na tym punkcie. Od kiedy tylko pierwsze wingi pojawił się w Polsce, zaczął poświęcać każdą wolną chwilę na sesje wing. Wykorzystuje każdą dobrą okazję, aby cisnąć progres!

 

 

SPRAWDŹCIE PONIŻEJ JAK W OBIEKTYWIE WYGLĄDAŁ PIERWSZY W POLSCE I ZARAZEM HISTORYCZNY KURS INSTRUKTORSKI PSWING#1, KTÓRY ODBYŁ SIĘ 25-28.05.22 ORAZ KURS PSWING#2 JAKI ODBYŁ SIĘ W SZKOLE FUNSURF 20-23.06.22

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

 • LOGO HAPPY SOCKS FUNSURF
 • LOGO JUNGMOB FUNSURF
 • LOGO SURFMESSA FUNSURF
 • LOGO VANS FUNSURF
Promocje