BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

KURSY WINGFOIL DLA DOROSŁYCH

Wingfoil w Polsce? Ze szkołą FunSurf to już możliwe! Od sezonu 2020, jako jedna z pierwszych szkół w Polsce prowadzimy szkolenia na wingfoilu! Od 25 lat nauczamy windsurfingu, kitesurfingu, surfingu, ponadto rządni nowych wrażeń próbujemy wszelkich nowinek ze świata sportów wodnych. W taki sposób poznaliśmy wingfoil’a i od razu pozytywnie zwariowaliśmy na jego punkcie! Zapewniamy, że doświadczenie pierwszej lewitacji – uzależnia ekstremalnie!
Uwaga: Wingfoil radykalnie wciąga, fascynuje i uzależnia!

Jeśli jesteś na tej stronie, zapewne interesują Cię konkretne informacje o kursie wingfoila dla dorosłych. I super, nigdzie się stąd nie ruszaj 🙂 , poniżej przedstawimy Ci najlepszą ofertę dot. nauki na wingfoil’u! Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania i masz ochotę poznać „ocean” zalet tego wspaniałego sportu zapraszamy na naszego wingfoilowego bloga. Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na pytanie: Czy wing foil jest dla Ciebie? zapraszamy do lektury.

Kursy wing foila dla dorosłych to przede wszystkim znakomity pomysł na aktywny urlop w surferskim klimacie. Na kurs możesz zapisać się indywidualnie lub ze znajomymi. Kurs wingfoila może być realizowany dowolnie przez cały sezon, a wszystkie terminy i godziny kursu ustalacie sami.

Twój urlop, Twój czas –
 Ty decydujesz, kiedy lewitujesz 🙂 . Pakiet godzin można dowolnie wykorzystać w trakcie pobytu.  Możesz go dostosować np. do warunków wietrznych, własnych chęci, czy innych zaplanowanych aktywności. Jeśli nie uda Ci się wykorzystasz wszystkich godzin podczas jednego pobytu – nic nie przepada, pozostałe godziny z kursu możesz zrealizować do końca danego sezonu, możesz przyjechać nawet kilkanaście razy. A jeśli nie zrealizujesz kursu w tym sezonie, wystawimy Ci voucher na kolejny sezon.
Aktualnie kurs wingfoila możesz zrealizować w naszej szkole przy molo w Chałupach. Niebawem będzie on też dostępny w naszej drugiej bazie na kempingu Polaris..

Jeśli nie wiesz, czy wingfoil spodoba Ci się na tyle, by od razu decydować się na kurs, nie ma problemu! Kupujesz 1-2 lekcje indywidualne i dopiero po nich decydujesz, czy chcesz je wliczyć do kursu. Nasze bosmanki na recepcji podpowiedzą najlepszą opcję pod kątem finansów i szkolenia.

W zależności od tego, na jak długo chcesz przyjechać i ile czasu chcesz spędzić na wodzie – możesz wybrać:
Etap I – kurs WINGSURF 4h. Zobacz jak wygląda szkolenie na tym etapie:

Etap II – kurs WINGFOIL 6h. Zobacz jak wygląda szkolenie na tym etapie:

Etap I i II – kurs WINGSURF + WINGFOIL  10h
MOTORÓWKA – zajęcia uzupełniające pomiędzy etapem WINGSURF, a etapem WINGFOIL

Do każdego kursu i zajęć na motorówce otrzymasz GRATIS: piankę, kask, kamizelkę asekuracyjną, zestaw bbtalkin.
By przeczytać o szczegółach kursów, programie szkolenia i zajęciach (wake foil) przy użyciu motorówki – przejdź do zakładki SZKOLENIE.

 

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
TWÓJ KOD RABATOWY TO: ONLINE10

Atrakcje

Zapewniamy uśmiech i szkolenie w super surf atmosferze! Poza kluczowym i  najprzyjemniejszym, czyli szkoleniem na wingfoilu zapewniamy jeszcze kilka dodatkowych ATRAKCJI:

Kursy-i-lekcje-na-wingfoilu-Szkoła-wing-foila-FunSurf-w-Chałupach-na-Helu-_28_
FOTOSERWIS FUNSURF

FOTOSERWIS

Najlepsze momenty, sekwencje momentów, pierwsze lewitacje, zwroty w lewitacji, skoki… uwieczni nasz naczelny FunSurf’owy fotograf i filmowiec! Spodziewajcie się obiektywu wycelowanego w Wasze wyczyny na wingfoilu!

Wing-Foil-szkoła-wingfoila-FunSurf-w-Chałupach-na-Helu-lekcje_-kursy_-wypożyczalnia-wingfoila-_37_

CENTRUM TESTOWE

W naszej szkole oprócz najnowszego i najlepszego sprzętu F-ONE, JP, DUOTONE, FANATIC, AEROBOARDS w bardzo dużej ilości: ponad 45 wingów i blisko 30 zestawów: deska i foil do wingfoila, będziecie mogli również potestować sprzęt innych marek. W trakcie i po kursie służymy pomocą w zakupie własnego sprzętu do wingfoila. Gwarantujemy najlepsze ceny na rynku!

OPASKI BLUE - FUNSURF
SZKOŁA WING FOIL FUNSURF - opaski FunSurf

ZNIŻKI Z OPASKĄ FUNSURF

Na pierwszych zajęciach otrzymacie od nas FunSurf’owe opaski, które uprawniają do zniżek w sklepie SurfShop.pl i w restauracji SurfMessa, znajdujących się tuż obok naszej szkoły.

FOTOSERWIS FUNSURF - SPRZĘT

VIDEO FILMOWANIE

Instruktor przeprowadzi zajęcia na wodzie połączone z filmowaniem Twoich aktualnych umiejętności. Uzgodnimy takie zajęcia z Tobą i dostosujemy do aktualnych i prognozowanych warunków wiatrowych. Wszystko po to, by na kolejnych zajęciach omawiać poszczególne elementy, przeanalizować technikę i skorygować niedoskonałości.

FUNSURF PARTY BEDROOM BEACH
FUNSURF-PARTY-W-MESSIE

FUNSURF PARTY

Będzie Fun na wodzie, będzie też na lądzie 🙂 . Raz w tygodniu w kilku możliwych formułach, organizujemy FunSurf party dla naszych wszystkich kursantów/ek. Dla chętnych bedą też wypady Beach barów. Dodatkowo raz w sezonie organizujemy FUNSURF PARTY BEDROOM BEACH, zwykle obywa się ono w połowie sierpnia.

SURFING NA BAŁTYKU FUNSURF

WARSZTATY SURFINGU

Dla naszych wszystkich kursantów, raz w tygodniu (zupełnie za free) organizujemy warsztaty surfingu. Karolina Marczak – dwukrotna mistrzyni Polski opowiada o surfingu na Bałtyku i na świecie.

JOGA FUNSURF
Joga na molo w szkole FunSurf

JOGA

Zupełnie za free organizujemy zajęcia z jogi. Odbywają się one przed naszą bazą lub na molo lub na plaży. Nie musisz mieć własnej maty, otrzymasz ją od nas (bez żadnych dodatkowych opłat).

Szkolenie

KURS WINGSURF – ETAP I

Pierwszy etap szkolenia na wingfoilu jest z kilku względów dość specyficzny i bardzo indywidualny. Są kursanci, którzy zaliczają go w 1h, a są tacy którzy potrzebują pełnych 4 godzin, a czasami jeszcze więcej czasu. Wynika to z predyspozycji i wcześniejszych doświadczeń z windsurfingiem.  Z kitesurfingiem również, ale w toku naszych szkoleń zauważyliśmy, że windsurferzy są w stanie po 1-2 godzinach, opanować perfekcyjnie wszystkie poniższe elementy – doskonale radzą sobie z wingiem, równowagą, sterowaniem, zwrotami itd.
Podczas szkolenia na kursie WINGSURF (etap pierwszy) podchodzimy bardzo elastycznie! A to oznacza, że jeśli ktoś ma super predyspozycje lub jest windsurferem/kitesurferem i momentalnie zrealizujemy poniższy program, przechodzimy błyskawicznie do kolejnego etapu.
Jeśli zrealizujemy program w np. 1,5 h przechodzimy w ramach etapu I, do etapu II WINGFOIL. Czyli, w cenie tańszego etapu, szkolimy Cię na drugim poziomie. To taki mały bonus 🙂 za Twoje szybkie postępy i progres!

Czas trwania kursu WINGSURF to 4h. Estymowany czas trwania szkolenia to około 1-2 dni. Optymalny wiatr na etapie WING SURF to 7 – 15 węzłów.

PROGRAM SZKOLENIA:

 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na wingfoilu,
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie,
 • zapoznanie się z akwenem, poznanie prawa drogi i  podstawowych sygnałów komunikacyjnych,
 • przygotowanie winga – omówienie budowy, pompowanie, składanie, trymowanie, mocowanie w różnych sytuacjach na wodzie i brzegu,
 • nauka operowania wingiem na brzegu lub stojąc na płytkiej wodzie, ale jeszcze bez deski,
 • równowaga na desce (najlepiej na desce szkoleniowej windsurfingowej, z różnych względów odradzamy deski SUP, ale o tym opowiemy Ci na zajęciach),
 • nauka operowania wingiem na desce windsurfingowej (najpierw klęcząc, potem stojąc) – w powiązaniu z teorią żeglowania. Ustawienie winga, rąk i nóg w każdym kursie względem wiatru. Podnoszenie winga z wody, startowanie, ostrzenie, odpadanie, wybieranie/luzowanie, obracanie, utrzymywanie wysokości względem wiatru, halsowanie, „pompowanie wingiem”, zwrot na wiatr, zwrot z wiatrem,
 • doskonalenie poznanych elementów
 • ten etap kończy się na swobodnym pływaniu prawym i lewym halsem na desce szkoleniowej, trzymaniem wysokości, umiejętnością halsowania, zwrotu na wiatr oraz bezproblemowym i świadomym operowaniem wingiem.

KURS WINGFOIL – ETAP II

Na tym etapie skupiamy się na wejściu w lewitację, czyli na tym co sprawia, że ten sport rozwija się w błyskawicznym tempie na całym świecie! Nauczymy Cię jak generować i kontrolować moc wingiem, jak przekładać ją na optymalną prędkość. Nauczymy Cię jak pompować deską używając pracy nóg i całego ciała. Nauczymy jak panować nad wynurzeniem i zanurzeniem foila. Nauczymy Cię sterować stopami w lewitacji. Następnie przejdziemy do nauki pierwszych zwrotów na wiatr i z wiatrem, następnie popływamy w foostrapach, by docelowo spróbować pierwszych prostych skoków. Oczywiście wszystko w rytmie Twojego ciała i ducha, czyli krok po kroku, zgodne z Twoimi predyspozycjami, odwagą i przede wszystkim z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.Czas trwania kursu to 6h. Estymowany czas trwania szkolenia to około 2-3 dni. Optymalny wiatr na etap WING FOIL  to 14 – 22 węzły.PROGRAM SZKOLENIA – ETAP WINGFOIL:
 • omówienie budowy deski do wingfoila, omówienie budowy foila (powierzchni, układu lotek, długości masztów w foilach itd.)
 • omówienie w teorii na naszym autorskim trenażerze pierwszych startów na desce z foilem  tj. układu i operowania nogami, przenoszenia ciężaru ciała oraz usytuowania stóp na desce
 • pierwsze starty z wingiem na desce z foilem m.in. nauka szybkiego i energicznego wpompowywanie się wingiem, w połączeniu z wpompowywaniem się nogami, by wprowadzić deskę w stan lewitacji. Nauka wpompowywania się zależy oczywiście od warunków wiatrowych – im lepszy wiatr, tym praca wykonywania przy wpompowywaniu jest mniejsza
 • utrzymywanie i sterowanie w lewitacji za pomocą przenoszenia ciężaru ciała, układu stóp i pracy wingiem
 • nauka wszelkich rodzajów zwrotu na wiatr i z wiatrem – oczywiście w lewitacji
 • nauka pierwszych skoków na wingfoilu, skoków z rotacją 180, 360… stopni
 • nauka freestyle’owych trików!

KURS WING SURF + WING FOIL, ETAP I + II

Ten kurs to połączenie etapu I WINSURF i etapu II WINGFOIL w jeden cały kurs.  Inaczej można go nazwać optymalizacją finansową 🙂 – wybierając od razu pełny kurs 10 godzinny płacisz mniej.

Czas trwania kursu to 10h. Estymowany czas trwania szkolenia to około 3-5 dni. Optymalny wiatr na etap WING SURF to 7 – 15 węzłów, na etap WING FOIL od 14 do 22 węzłów.

ETAP WINGSURF

Pierwszy etap szkolenia na wingfoilu jest z kilku względów dość specyficzny i bardzo indywidualny. Są kursanci, którzy zaliczają go w 1h, a są tacy którzy potrzebują pełnych 4 godzin, a czasami jeszcze więcej czasu. Wynika to z predyspozycji i wcześniejszych doświadczeń z windsurfingiem.  Z kitesurfingiem również, ale w toku naszych szkoleń zauważyliśmy, że windsurferzy są w stanie po 1-2 godzinach, opanować perfekcyjnie wszystkie poniższe elementy – doskonale radzą sobie z wingiem, równowagą, sterowaniem, zwrotami itd. Podczas szkolenia na kursie WINGSURF (etap pierwszy) podchodzimy bardzo elastycznie! A to oznacza, że jeśli ktoś ma super predyspozycje lub jest windsurferem/kitesurferem i momentalnie zrealizujemy poniższy program, przechodzimy błyskawicznie do kolejnego etapu. Jeśli zrealizujemy program w np. 1,5 h przechodzimy w ramach etapu I, do etapu II WINGFOIL. Czyli, w cenie tańszego etapu, szkolimy Cię na drugim poziomie. To taki mały gratis 🙂 za Twoje szybkie postępy i progres!

Na tym etapie skupiamy się na wejściu w lewitację, czyli na tym co sprawia, że ten sport rozwija się w błyskawicznym tempie na całym świecie! Nauczymy Cię jak generować i kontrolować moc wingiem, jak przekładać ją na optymalną prędkość. Nauczymy Cię jak pompować deską używając pracy nóg i całego ciała. Nauczymy jak panować nad wynurzeniem i zanurzeniem foila. Nauczymy Cię sterować stopami w lewitacji. Następnie przejdziemy do nauki pierwszych zwrotów na wiatr i z wiatrem, następnie popływamy w foostrapach, by docelowo spróbować pierwszych prostych skoków. Oczywiście wszystko w rytmie Twojego ciała i ducha, czyli krok po kroku, zgodne z Twoimi predyspozycjami, odwagą i przede wszystkim z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

PROGRAM SZKOLENIA – ETAP WINGSURF:
 • zapoznanie z warunkami wiatrowymi potrzebnymi do pływania na wingfoilu,
 • zapoznanie z bezpieczeństwem na lądzie i wodzie,
 • zapoznanie się z akwenem, poznanie prawa drogi i  podstawowych sygnałów komunikacyjnych,
 • przygotowanie winga – omówienie budowy, pompowanie, składanie, trymowanie, mocowanie w różnych sytuacjach na wodzie i brzegu,
 • nauka operowania wingiem na brzegu lub stojąc na płytkiej wodzie, ale jeszcze bez deski,
 • równowaga na desce (najlepiej na desce szkoleniowej windsurfingowej, z różnych względów odradzamy deski SUP, ale o tym opowiemy Ci na zajęciach),
 • nauka operowania wingiem na desce windsurfingowej (najpierw klęcząc, potem stojąc) – w powiązaniu z teorią żeglowania. Ustawienie winga, rąk i nóg w każdym kursie względem wiatru. Podnoszenie winga z wody, startowanie, ostrzenie, odpadanie, wybieranie/luzowanie, obracanie, utrzymywanie wysokości względem wiatru, halsowanie, „pompowanie wingiem”, zwrot na wiatr, zwrot z wiatrem,
 • doskonalenie poznanych elementów
 • ten etap kończy się na swobodnym pływaniu prawym i lewym halsem na desce szkoleniowej, trzymaniem wysokości, umiejętnością halsowania, zwrotu na wiatr oraz bezproblemowym i świadomym operowaniem wingiem.
 ETAP WINGFOILNa tym etapie skupiamy się na wejściu w lewitację, czyli na tym co sprawia, że ten sport rozwija się w błyskawicznym tempie na całym świecie! Nauczymy Cię jak generować i kontrolować moc wingiem, jak przekładać ją na optymalną prędkość. Nauczymy Cię jak pompować deską używając pracy nóg i całego ciała. Nauczymy jak panować nad wynurzeniem i zanurzeniem foila. Nauczymy Cię sterować stopami w lewitacji. Następnie przejdziemy do nauki pierwszych zwrotów na wiatr i z wiatrem, następnie popływamy w foostrapach, by docelowo spróbować pierwszych prostych skoków. Oczywiście wszystko w rytmie Twojego ciała i ducha, czyli krok po kroku, zgodne z Twoimi predyspozycjami, odwagą i przede wszystkim z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.PROGRAM SZKOLENIA – ETAP WINGFOIL:
 • omówienie budowy deski do wingfoila, omówienie budowy foila (powierzchni, układu lotek, długości masztów w foilach itd.)
 • omówienie w teorii na naszym autorskim trenażerze pierwszych startów na desce z foilem  tj. układu i operowania nogami, przenoszenia ciężaru ciała oraz usytuowania stóp na desce
 • pierwsze starty z wingiem na desce z foilem m.in. nauka szybkiego i energicznego wpompowywanie się wingiem, w połączeniu z wpompowywaniem się nogami, by wprowadzić deskę w stan lewitacji. Nauka wpompowywania się zależy oczywiście od warunków wiatrowych – im lepszy wiatr, tym praca wykonywania przy wpompowywaniu jest mniejsza
 • utrzymywanie i sterowanie w lewitacji za pomocą przenoszenia ciężaru ciała, układu stóp i pracy wingiem
 • nauka wszelkich rodzajów zwrotu na wiatr i z wiatrem – oczywiście w lewitacji
 • nauka pierwszych skoków na wingfoilu, skoków z rotacją 180, 360… stopni
 • nauka freestyle’owych trików!

MOTORÓWKA – ZAJĘCIA UZUPEŁNIAJĄCE PRZE ETAPEM WINGFOIL

Pomocne i praktykowane przez naszą szkołę są pierwsze starty na desce z foilem za motorówką – czyli wake foil. Stojąc na desce z wingfoilem trzymamy linę z barem, następnie przy niedużej prędkości (generowanej przez motorówkę) sterując nogami i siłą nacisku oraz pompując nogami wprowadzamy deskę w stan lewitacji. Ważne, by lewitacja nie następowała z prędkości jaką generuje motorówka, ale z pracy nogami, by to rider wprowadzał świadomie deskę w lewitację – to zaprocentuje podczas wchodzenia w lewitację na zestawie z wingiem. Podczas płynięcia operujemy wysokością lewitacji, poprzez przenoszenie ciężaru ciała.
Zajęcia z użyciem motorówki są istotne, jeśli nigdy wcześniej nie mieliście kontaktu z hydrofoilem. Pomagają oswoić się z pracą foila, z wysokością nad wodą w czasie lewitacji, pracą stóp i przenoszeniem ciężaru ciała.
Zajęcia na wingfoilu z użyciem motorówki odbywają się zwykle pomiędzy etapem WINGSURF, a etapem WINGFOIL. Nie są one obowiązkowe, ani wymagane – oczywiście wspomagają proces nauki.  Z naszych doświadczeń jasno podkreślamy, że jeśli mamy optymalny wiatr, by generować moc za pomocą winga, etap motorówki możemy zupełnie pominąć.

FUNSURF TEAM

Szkolenie będzie prowadzone przez instruktorów FunSurf, według programu Polskiego Stowarzyszenia Wingfoila. Jesteśmy współtwórcą tego programu, min. na podstawie naszej wiedzy i doświadczeń został on stworzony. Nauką na wingfoilu zajmą się doświadczeni instruktorzy z pasją, bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznym, psychologicznym i technicznym. W naszej szkole instruktorami wingfoila, są byli i obecni instruktorzy windsurfingu, którzy przeszli specjalny kurs, by nauczać tego nowego sportu. Większość naszych instruktorów ma na „liczniku” 🙂 tysiące, a często dziesiątki tysięcy godzin spędzonych na wodzie.  Gwarantujemy najwyższą jakości prowadzenia zajęć!
Nasi instruktorzy czerpią wielką radość z przekazywania ich nowej ,,zajawki”! Obiecujemy bardzo szybki progres,  super ciekawe, przyjemne, intensywne i przede wszystkim bezpieczne zajęcia!

Sprzęt

NA CZYM BĘDZIEMY CIĘ SZKOLIĆ:

Wyselekcjonowaliśmy dla Was i przetestowaliśmy na sobie, najlepsze na świecie wingfoil’owe marki min. F-ONE, DUOTONE, FANATIC, JP, AEROBOARDS, NEILPRYDE. Na sprzęcie tych firm sami pływamy, skaczemy i szkolimy od 3 sezonów!
Dalej nie zatrzymujemy się w testach sprzętu, jesteśmy ciągle na bieżąco w wingfoilowych technologiach. Stąd w sezonie 2022 znajdziecie w naszej wypożyczalni również kilka zestawów testowych innych marek min. North, Rrd, Cabrinha, Naish…
O tym, że naprawdę testujemy sprzęt, możecie przeczytać na naszym wingfoilowym blogu. W sezonie 2021 przetestowaliśmy blisko 20 zestawów do wingfoila. Kolejnym potwierdzeniem, że testujemy jest nasza zasada jaką wypracowaliśmy podczas pływania na wielu zestawach do wingfoila: Nie uczymy na pompowanych deskach i również nie wypożyczamy pompowanych desek. Dlaczego? Mówiąc wprost nie chcemy marnować Waszego czasu!
Uzasadnienie tej zasady znajdziecie na naszym wingfoil’owym blogu tutaj.

Akwen

Poznaj spot na jakim szkolimy i naszą FunSurf’owa platformę

Szkolimy na wingfoilu na wodach zatoki puckiej, a dokładniej przy molo w Chałupach – w naszej bazie numer 1. Spot z odpowiednią głębokością wody do nauki wingfoila, znajduje się 150-300 m na lewo od naszej szkoły. W zależności od stanu wody i kierunku wiatru pływamy również na wprost od naszej bazy. Do głębokiej wody mamy ok.  2-5 minut trzymając winga i prowadząc odwróconą deskę z foilem. Tę drogę traktujemy jako super rozgrzewkę, a podczas spaceru  omawiamy temat zajęć i podsumowujemy lekcję po jej zakończeniu.  Oczywiście korzystamy również z naszych motorówek i skutera, by przewieźć sprzęt wingfoilowy na głębszą wodę.
Na początkowym etapie szkolimy na foilach z krótkimi masztami 45-55 cm. Wingfoilowe maszty o tej długości pozwalają pływać bliżej brzegu i dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo, o czym dowiecie się na zajęciach.
Z racji głębszej wody jakiej wymaga pływanie na wingfoilu, korzystamy z przestrzeni dużo rzadziej uczęszczanej przez innych użytkowników akwenu. Unikamy w ten sposób skupisk kitesurferów i windsurferów, co pozwala na organizację bezpiecznych i przyjemnych zajęć. Bez strachu, że jakiś latawiec może niespodziewanie na nas spaść :).
Do naszej dyspozycji podczas zajęć jest skuter lub motorówka. Instruktor podczas zajęć zawsze posiada przy sobie telefon lub krótkofalówkę, by w razie konieczności szybko skomunikować się z bazą.

Od sezonu 2023 będzie na Was czekała  platforma – specjalnie zaprojektowana i przetestowana pod wing foila. Nasz platforma będzie zacumowana na głębokiej wodzie. W zależności od kierunku wiatru, stanu wody i etapu nauczania, będziemy z niej intensywnie korzystać. Platforma doskonale sprawdza się: na etapie nauki i doskonalenia lewitacji, testów sprzętu, sesji freestyle, sesji zdjęciowych i filmowych. Możemy na niej dobierać i wymieniać wingi, foile, zmieniać deski, a w przypadku zmęczenia chwilę odpocząć (napić się wody, poopalać się pomiędzy sesjami…) – a wszystko to będąc odsłoniętymi od wiatru za specjalnymi roletami. Dodatkowo funsurf’owa platforma jest widocznym punktem odniesienia, stanowi wyspą na głębokiej wodzie i jest również przystosowana do cumowania skutera lub motorówki asekuracyjnej, oczywiście jest również wyposażona w apteczkę pierwszej pomocy.

Info przed

Oprócz naszych przyczep i namiotów przeznaczonych dla obozów studenckich na kempingu Polaris, nie mamy w naszej ofercie innych form zakwaterowania. Jako szkoła nie pośredniczymy w rezerwacji zakwaterowania i bardzo prosimy o robienie tego na własną rękę. Polecamy skorzystać ze specjalnie przygotowanej przez nas podstrony, gdzie znajdziecie bogatą listę hoteli, willi, pensjonatów, kwater i pokoi w samych Chałupach oraz w miejscowościach położonych w bliskim sąsiedztwie. Jest tam długa lista numerów telefonów - w kilka minut, będziecie w stanie zarezerwować noclegi.

Górnej granicy wieku nie śmiemy określać, gdyż ona de facto nie istnieje! Każdy musi sobie odpowiedzieć, czy jego motywacja, fizyczne i zdrowotne możliwości pozwalają na spędzenie w wodzie ok. 2 godzin dziennie. Uczyliśmy już osoby w wieku 70 lat i super sobie radziły z tym sportem. Czekamy na kolejne osoby w podobnym wieku, jak również osoby starsze, które mają ochotę na naukę tego wspaniałego sportu. Potrzebna jest tylko umiejętność pływania wpław i zupełnie przeciętna kondycja.Jeśli chodzi o dzieci to rekomendujemy rozpocząć naukę wingsurfingu/wingfoila w wieku od ok. 10 lat. Oczywiście jest to płynna granica, wcześniej też można zaczynać przygodę z wingfoilem. Wszystko zależy od predyspozycji psycho-fizycznych dziecka, wcześniejszego kontaktu z windsurfingiem, ilości dni przeznaczonych na naukę (im młodsze dziecko, tym potrzebny dłuższy pobyt, gdyż do szkolenia wybieramy tylko idealne warunki wiatrowe). Obiektywnym momentem startu jest swobodne utrzymanie winga o powierzchni ok. 2 m2. Na taki sprawdzian/test - by określić, czy to dobry moment, by myśleć o wingsurfingu - zapraszamy do naszej szkoły (test jest bezpłatny). W naszej szkole wingsurfing i windsurfing znakomicie się przenikają, polecamy rozpoczęcie nauki windsurfingu w wieku 5, 6 lat, a następnie w wieku ok. 8-9 lat można spróbować winga i wtedy zdecydować, czy dziecko zostaje przy windsurfingu, czy jednak chce robić kolejne kroki w stronę wingfoila.

W sekcji SZKOLENIE znajdziesz szczegółowy opis dot. godzinowego planu do osiągnięcia poszczególnych etapów wtajemniczenia w ten wspaniały sport. Przeciętnie szkolenie od momentu pierwszego kontaktu z wingiem, do etapu swobodnej lewitacji zajmuje ok. 10h i dzieli się na dwa etapy: etap 1 WINGSURFING trwa zwykle ok. 4h i etap 2 WINGFOIL trwa zwykle ok. 6h. To są oczywiście wartości uśrednione.  Bywa, że nauka na 1 etapie trwa tylko 2h (szczególnie dot. to osób pływających wcześniej  na windsurfingu na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym). Bywa również, że 4h to zdecydowanie za mało, by zaliczyć etap 1. Jeśli osoba nigdy nie miała odczynienia ze sportami surf, będzie potrzebowała trochę więcej czasu na etap 1, by swobodnie sterować wingiem, utrzymywać równowagę na desce, halsować się, robić zwrot na wiatr i z wiatrem. Etap 2 WINGFOIL, czyli nauka lewitacji na desce z foilem trwa ok. 6h. To również wartość uśredniona, którą w zależności od predyspozycji kursanta jest wartością płynną. Z naszych doświadczeń wynika, że są osoby, które po 2-3h na tym etapie już lewitują, czasem potrzeba nie co więcej czasu, niż przewidziane 6h. Zakończony z sukcesem etap 2 WINGFOIL pozwala myśleć o zakupie własnego sprzętu, ale ten fakt nie musi kończyć przygody ze szkoleniem. Pozostaje do nauki cała gamą przeróżnych zwrotów w lewitacji, skoków, skoków z rotacjami i jeszcze kilka elementów bardziej zaawansowanych.

Nauka lewitacji na wingfoilu - zwykle nie odbywa się na pierwszych zajęciach. Chyba, że ktoś jest super sprawny fizycznie, miał duże doświadczania z windsurfingiem i foilem (windsurfingowym lub kitesurfingowym), zaliczy etap 1 oraz  pierwsze zajęcia będą trwały min. 3-5h. Taki przypadek jest dość skrajny i zdarza się niezwykle rzadko, ale jest oczywiście możliwy. Średnio do nauki lewitacji dochodzi na ok. 5-6 h zajęć.  Zwykle na pierwszych zajęciach nie udaje się lewitować z prostej przyczyny - instruktor musi przekazać bardzo dużą ilość wiedzy i techniki użytkowej dot. pływania na wingfoilu. Kursant musi przyswoić technikę swobodnego operowania wingiem, zasady bezpieczeństwa, poznać akwen, zaliczyć na wodzie 1 etap, następnie musi nauczyć się w teorii (na trenażerze) techniki wchodzenia w lewitację. To wszystko musi się odbywać zgodnie programem nauczania, krok po kroku, by cel lewitacji został osiągnięty jakościowo, by wynik osiągnięcia lewitacji był powtarzalny. I najważniejsze, by kursant opanował i przyswoił zasady bezpieczeństwa na takim poziomie, by w przyszłości mógł bezpiecznie sam wypożyczać sprzęt lub zakupić swój własny zestaw. Zapewniamy w naszej szkole osiągnięcie lewitacji odbywa się bardzo szybko, ale nie odbywa się nigdy z pominięciem kluczowych elementów, czy pominięciem przyswojenia przez kursanta zasad bezpieczeństwa.

Oczywiście, że nie. Możesz zupełnie nie mieć nic wspólnego z surf sportami, by zacząć naukę na wingsurfingu/wingfoilu. Możesz uprawiać zupełnie inne sporty lub nie uprawiać żadnego, a i tak możecie uczyć się pływania na wingfoilu. Jedyne wymagania to umiejętność pływania wpław i  kondycja na przeciętnym poziomie. Ten sport wbrew przekonaniom nie obciąża znacząco ramion, nie musisz ich specjalnie trenować, możesz o tym przeczytać na naszym blogu. Operowanie wingiem jest łatwe i bardzo intuicyjne. Oczywiście, wejście w lewitację wymaga trochę cierpliwości i umiejętności technicznych, ale w kilka godzin jest to zupełnie osiągalne i nie jest to bariera, na której można się zatrzymać. Wprost przeciwnie, jej pokonanie daje mnóstwo satysfakcji, a wszystko co dzieje się w lewitacji to doznania, które są znakomitą nagrodą za czas nauki. Osoby uprawiające wcześniej windsurfing, kitesurfing lub surfing będą miały tzw. "punkty bonusowe" :) i na pewno  z pewnymi elementami poradzą sobie szybciej. Ale jeśli surf sporty do tej pory nie miały miejsca w Twoim życiu, to wejście w ich świat od strony wingsurfingu to zdecydowanie znakomity pomysł!!!

Odpowiedź brzmi: zdecydowanie nie musisz mieć wcześniejszych doświadczeń z foilem, by rozpocząć naukę na wingfoilu. Popularyzacja pływania na foilu nie ma bardzo długiej historii, na windsurfingu, na kitesurfingu, na surfingu pływanie na foilu odbywa się dopiero od kilku sezonów i zwykle po foila sięgały osoby, które były bardzo doświadczone w danej surf dyscyplinie. Z wingfoilem jest trochę inaczej, gdyż od początku istotą tego sportu jest pływanie na foilu i tylko wtedy ma to największy sens. W procesie nauki poznasz jak działa foil, jak jest zbudowany,  jaką siłę generuje, jak nad nim panować, jak obchodzić się z nim bezpiecznie.

Oczywiście możesz przyjść na zajęcia z własnym zestawem wingfoil'a. Jest jednak jeden warunek, musi on być dobrany do Twoich umiejętności, wagi i aktualnie panujących warunków wiatrowych. Na przestrzeni kilku lat, znamy przypadki, że sprzęt, był źle i bardzo źle dobrany np. zbyt mała przednia lotka foila, zbyt mała deska, zbyt duży wing na dane warunki. Co wtedy robimy w naszej szkole -  przede wszystkim, rozmawiamy, tłumaczymy na czym polega błąd i wskazujemy, że nauka na takim sprzęcie, to jak jazda samochodem z "zaciągniętym hamulcem ręcznym". Jeśli chodzi o zakup własnego sprzętu przed pierwszymi zajęciami - to zdecydowanie odradzamy taki pomysł. O takim zakupie najlepiej pomyśleć po kursie, po osiągnięciu poziomu - swobodnego pływania w lewitacji.  Z uwagi na Twój progres, z uwagi na możliwość porównania w naszej szkole różnych rozwiązań (różnych producentów) polecamy najpierw opływanie takiego zestawu przed zakupem. Poza tym, otrzymasz od nas praktyczne doradztwo, wynikające z naszego bogatego doświadczenia. Będziesz miał/a okazję przeprowadzić swoje własne testy i poznasz swoje preferencje na wodzie, a nie tylko w teorii. Zatem zakup jak najbardziej tak, ale po osiągnięciu poziomu pływania w lewitacji i najlepiej po przetestowaniu i porozmawianiu z instruktorem o najlepszym dla Ciebie zestawie do wingfoila.

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi i zdecydowanie polecamy obydwa sposoby. Z naszych długoletnich doświadczeń wynika, że zwykle efekt szkolenia w grupie i indywidualnie przy identycznych nakładach finansowych jest bardzo podobny. Zwykle zajęcia w grupie są tańsze lub jest ich więcej, niż zajęć indywidualnych w opcji 1 na 1. Oczywiście są zajęcia, gdzie w grę wchodzi szkolenie tylko w opcji jeden instruktor, jeden kursant np. doskonalenie pojedynczego elementu, nauka dzieci, lekcje odświeżające... Polecamy zbadać swoje własne preferencje odpowiadając na poniższe pytania  (jeśli będziecie mieli dalej wątpliwości, spróbujcie najpierw jednej opcji, a potem drugiej lub napiszcie/zadzwońcie chętnie podpowiemy):
W grupie:

 • Czy, dobrze czuję się z innymi osobami? Czy chcę poznać nowych ludzi na kursie, ich temperament, poczucie humoru itd.
 • Czy, potrafię się uczyć i wyciągać wnioski z uwag ogólnych jakie są kierowane do całej grupy?
 • Czy, potrzebuję motywacji, by rano wstać na zajęcia np. po 4 dniach intensywnej nauki? W grupie trudniej o wymówki, a nieobecność na zajęciach, powoduje, że trzeba potem nadrabiać materiał.
 • Czy, lubię oficjalną i nieoficjalną rywalizację w grupie. W grupie zawsze ktoś jest trochę lepszy, ktoś mniej sprawny i pytanie jak na to reagujesz? Oczywiście instruktor prowadzi grupę w taki sposób, by każdy osiągnął swój maksymalny progres.
 • Czy, potrafię uczyć się poprzez "podglądanie" innych? Często na trenażerze, na wodzie powtarzanie elementów przez kilka osób, sprawia, że ich przyswojenie poprzez obserwację jest bardzo szybkie.
 • Czy, potrzebuję przestrzeni, by móc samemu doskonalić poznane elementy? W zajęciach grupowych jest więcej czasu na samodzielne pływanie.
Indywidualnie:
 • Czy, chcę się nauczyć lub doskonalić dane elementy, które wymagają bardzo precyzyjnych uwag i bardzo indywidualnego podejścia?
 • Czy, chcę mieć bardzo intensywne zajęcia, czyli spędzić mniej czasu na wodzie, ale zrobić super szybki progres? Intensywność przyswajania informacji, musi nadążać z przekazywaniem ich przez instruktora. Oczywiście instruktor dostosowuje to bardzo indywidualnie i sprawdza, czy informacje są zapamiętywane i skutecznie przyswojone w praktyce.
 • Czy, potrzebuję skupienia na sobie, ciągłej bliskiej obecności instruktora i też poczucia bezpieczeństwa, wynikającego z faktu, że instruktor pływa zwykle kilka metrów obok.
 • Czy, potrzebuję porozmawiać z instruktorem na przeróżne tematy, te szkoleniowe i nie tylko :) ? Zdajemy sobie sprawę, że czasami instruktorzy to najlepsi psychologowie :).

Po zakupieniu lekcji indywidualnych lub kursu indywidualnego, prosimy o telefon do naszej szkoły na 2-3 tygodnie przed przyjazdem do Chałup, celem wyboru instruktora oraz rezerwacji zajęć w grafiku (konkretne dni i godziny). Podczas rozmowy telefonicznej z recepcją, możesz zarezerwować tylko pierwsze zajęcia lub zaplanować od razu cały kurs/pakiet. Oczywiście w trakcie pobytu, możesz zmienić/przesuwać godziny zajęć, jak również zmieniać instruktora. Jedyny warunek/zasada, a zarazem gorąca prośba, by zmiany wyznaczonych zajęć dokonywać min. 3h przed lekcją lub najlepiej w dniu poprzedzającym zajęcia. Ma to związek z blokowaniem godzin instruktora, które w przypadku nie dochowania tej zasady, nagle znikają z grafiku, bez szans na zajęcie ich przez inną osobą. Jeśli wybrałeś/łaś zajęcia w bazie numer 1 w Chałupach (przy molo), zadzwoń na recepcję pod numer +48600434810 lub napisz maila na: [email protected]. Jeśli wybrałeś/łaś zajęcia w bazie numer 2 w Chałupach na Polarisie, zadzwoń na recepcję pod numer +48600434860 lub napisz maila na: [email protected]

Jak dojechać

BAZA FUNSURF CHAŁUPY (PRZY MOLO)

Na kursy wing foil zapraszamy do naszej pierwszej bazy przy molo w Chałupach.
Zajęcia na wingfoilu w naszej drugiej bazie na Polarisie również będą się odbywały w sezonie 2022 – o dokładnym terminie poinformujemy niebawem.

Parking w Chałupach:
Polecamy parking przy Willi Cztery Brzozy, na przeciwko Hotelu Meridian. Jest tutaj dość dużo miejsca i ok. 30 miejsc parkingowych. Do naszej szkoły z tego parkingu jest  ok. 150m (przechodzicie przez ulicę i zmierzacie w kierunku molo).  W sezonie, w słoneczny i wietrzny dzień, zdarza się, że niestety tych miejsc parkingowych zdecydowanie brakuje. Wtedy polecamy przyjechać do godz. 10:00, by mieć pewność, że uda się zaparkować. Nie co dalej od naszej szkoły, znajduje się drugi duży parking przy campingu Chałupy 6, stamtąd do naszej bazy jest ok. 300 m. Polecamy zaraz jak kończy się kemping Chałupy 6 (idąc w kierunku Helu) skręcić w prawo (taki mini lasek) i dojść do zatoki, następnie zwrócić się w lewo – zobaczycie molo i nasze pomarańczowe flagi – to tam na Was czekamy 🙂 !
Można również parkować w Chałupach na ul. Sztormowej i na ul. Bosmańskiej, ale tam w sezonie trzeba mieć trochę szczęścia, by znaleść wolne miejsce. Oczywiście jest to możliwe, ale trzeba wykazać się cierpliwością.
Jeśli jesteście zakwaterowani we Władysławowie, w Kuźnicy, Jastarni, na Helu… – polecamy dojazd do naszej szkoły pociągiem. Wtedy unikacie sezonowych „korków”. Super rozwiązaniem problemu z parkingami są rowery, hulajnogi, longboardy – będziecie mogli je bezpiecznie zostawić w naszej szkole, podobnie jak plecak, ubrania, telefon itd. do Waszej dyspozycji są zamykane szafki na kluczyk.

Klikając w mapkę poniżej, zostaniecie przekierowani do naszej wizytówki Google i stamtąd możecie przejść do map i nawigacji, by trafić bez problemu do naszej szkoły w Chałupach przy molo. Będąc już w Chałupach jeśli zapytacie o molo i FunSurf, na pewno każdy wskaże Wam drogę. Jesteśmy oznaczenie dużymi pomarańczowymi flagami.

BAZA KITESURFINGU FUNSURF CHALUPY

Cena

W CENIE KURSU:

 • instruktor
 • system dwustronnej komunikacji (kursant <> instruktor)
  słuchasz i rozmawiasz z instruktorem – bbtalkin
 • kompletny sprzęt wing foilowy (pełen zakres wielkości i rozmiarów): wing, deska, foil, leash
 • pianka
 • kask
 • kamizelka asekuracyjna

CENNIK
KURSY WING FOIL DLA DOROSŁYCH

ZGARNIJ 10% RABATU ZA REZERWACJĘ ONLINE!
UŻYJ KODU: ONLINE10

JEŻELI MASZ DODATKOWE PYTANIA ŚMIAŁO DZWOŃ LUB WYŚLIJ MAILA.
REZERWACJĘ MOŻESZ ZROBIĆ RÓWNIEŻ
TELEFONICZNIE: (+48 81) 441 54 15 LUB MAILOWO: [email protected]

Nazwa Rodzaj Cena Ilość osób
ETAP I KURS WINGSURF (4h z instruktorem i sprzętem)VIP (1 os.)940 zł/os.1
ETAP I KURS WINGSURF (4h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 2 os.750 zł/os.2
ETAP I KURS WINGSURF (4h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 3 os.650 zł/os.3
ETAP I KURS WINGSURF (4h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 4 os.560 zł/os.4
ETAP II KURS WINGFOIL (6h z instruktorem i sprzętem)VIP (1 os.)1490 zł/os.1
ETAP II KURS WINGFOIL (6h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 2 os.1190 zł/os.2
ETAP II KURS WINGFOIL (6h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 3 os.1040 zł/os.3
ETAP II KURS WINGFOIL (6h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 4 os.890 zł/os.4
ETAP I KURS WINGSURF + ETAP II KURS WINGFOIL (10h z instruktorem i sprzętem)VIP (1 os.)2290 zł/os.1
ETAP I KURS WINGSURF + ETAP II KURS WINGFOIL (10h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 2 os.1830 zł/os.2
ETAP I KURS WINGSURF + ETAP II KURS WINGFOIL (10h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 3 os.1590 zł/os.3
ETAP I KURS WINGSURF + ETAP II KURS WINGFOIL (10h z instruktorem i sprzętem)GRUPOWY 4 os.1370 zł/os.4
MOTORÓWKA 1h - zajęcia uzupełniające wake foil, pomiędzy etapem I wingsurf, a etapem II wingfoilVIP (1 os.)450 zł/os.1
MOTORÓWKA 1h - zajęcia uzupełniające wake foil, pomiędzy etapem I wingsurf, a etapem II wingfoilGRUPOWY 2 os.225 zł/os.2
MOTORÓWKA 1h - zajęcia uzupełniające wake foil, pomiędzy etapem I wingsurf, a etapem II wingfoilGRUPOWY 3 os.155 zł/os.3
MOTORÓWKA 1h - zajęcia uzupełniające wake foil, pomiędzy etapem I wingsurf, a etapem II wingfoilGRUPOWY 4 os.115 zł/os.4

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

 • LOGO HAPPY SOCKS FUNSURF
 • LOGO JUNGMOB FUNSURF
 • LOGO VANS FUNSURF

Opinie o naszej szkole

Promocje