FAQ wingfoil w FunSurf
Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dot. lekcji i szkoleń na wingfoilu w szkole FunSurf w Chałupach na Helu
Baza w Chałupach otwarta jest zazwyczaj od maja do pierwszej połowy września, z kolei baza Polaris – od weekendu “Boże Ciało” do pierwszej połowy września. Skontaktuj się z nami telefonicznie (500 193 323, 600 434 810) lub przez nasze social media, aby dowiedzieć się, kiedy dokładnie otwieramy i zamykamy bazy w tym sezonie.
Na Półwyspie Helskim mamy dwie bazy: w Chałupach i na Polarisie, oddalone od siebie o ok. 2 km. Baza w Chałupach znajduje się tuż przy jedynym molo w Chałupach, niedaleko dość dużego hotelu Meridian. Naszym znakiem rozpoznawczym są wysokie pomarańczowe flagi z logo Funsurf, widać je z daleka 😊 Najbliższy parking znajduje się po drugiej stronie ulicy, przy torach koło restauracji “Surf Messa”, ewentualnie za boiskiem i wzdłuż ulicy Sztormowej. Bazę Polaris znajdziecie na campingu Polaris. Po wjeździe na camping należy kierować się w lewo. Tam również kierujcie się na wysokie, pomarańczowe flagi Funsurf.
Oprócz naszych przyczep i namiotów przeznaczonych dla obozów studenckich na kempingu Polaris, nie mamy w naszej ofercie innych form zakwaterowania. Jako szkoła nie pośredniczymy w rezerwacji zakwaterowania i bardzo prosimy o robienie tego na własną rękę. Polecamy skorzystać ze specjalnie przygotowanej przez nas podstrony, gdzie znajdziecie bogatą listę hoteli, willi, pensjonatów, kwater i pokoi w samych Chałupach oraz w miejscowościach położonych w bliskim sąsiedztwie. Jest tam długa lista numerów telefonów - w kilka minut, będziecie w stanie zarezerwować noclegi.
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wingfoil to sport pełen ryzyka, jednak przy zachowaniu podstawowych zasad jest całkowicie bezpieczny. Kluczowe znaczenie ma odpowiednie przygotowanie i zachowanie minimum zdrowego rozsądku 😊. Zawsze pływamy w kasku i kamizelce, korzystamy z dobrze dopasowanego sprzętu i wybieramy sprawdzone, bezpieczne akweny. Ważne elementy to między innymi: asekuracja z brzegu, wodoodporny pokrowiec na telefon, naładowany telefon, znajomość lokalnych warunków, unikanie samotnych wypraw na wodę oraz dokładne sprawdzenie i ustawienie sprzętu. Równie istotne jest posiadanie planu na wypadek sytuacji awaryjnej. Szczegółowe wskazówki i zasady bezpieczeństwa poznasz podczas kursu, a dodatkowe informacje znajdziesz w artykule: https://wingfoil.pl/zastanawiasz-sie-czy-wing-foil-jest-dla-ciebie/
Nie, od lat prowadzimy szkolenia na wingfoilu na wodach Zatoki Puckiej. W naszej bazie nr 1, zlokalizowanej przy molo w Chałupach. Idealne miejsce do nauki, z odpowiednią głębokością wody, znajduje się około 150-300 metrów na lewo od szkoły. W zależności od poziomu wody i kierunku wiatru, zajęcia odbywają się również na wprost od bazy. Do głębszej wody docieramy w 2-5 minut, prowadząc odwróconą deskę z foilem i trzymając winga. Tę krótką drogę traktujemy jako świetną rozgrzewkę, podczas której omawiamy tematy zajęć, a po ich zakończeniu podsumowujemy lekcję. W razie potrzeby wykorzystujemy motorówki lub skuter, aby przetransportować sprzęt na głębszą wodę. Na początkowym etapie korzystamy z foilów z krótszymi masztami o długości 45-55 cm, które pozwalają pływać bliżej brzegu i zwiększają bezpieczeństwo – więcej na ten temat dowiesz się na zajęciach. Ze względu na wymaganą głębokość wody, wybieramy mniej uczęszczane rejony akwenu, z dala od skupisk windsurferów i kitesurferów. Dzięki temu zajęcia są bezpieczniejsze i spokojniejsze, bez obawy o niespodziewane sytuacje, takie jak spadające latawce :). Podczas zajęć mamy do dyspozycji skuter lub motorówkę, a instruktor zawsze posiada telefon lub krótkofalówkę, aby w razie potrzeby szybko skontaktować się z bazą.
Nie bolą! 😊 To wiatr unosi winga, a my jedynie nim sterujemy. Nie ma potrzeby trzymania go w górze siłą mięśni – większość pracy wykonuje za nas natura. Ręce męczą się głównie w dwóch sytuacjach: gdy wiatr jest zbyt słaby, by unosić winga, lub gdy warunki są ekstremalne, a sprzęt jest niedostosowany do siły wiatru. Przy zbyt słabym wietrze, poniżej 8 węzłów, sterowanie wingiem staje się wymagające i nie ma większego sensu wychodzić na wodę. Z kolei przy zbyt silnym wietrze i niedopasowanej wielkości winga, ręce muszą walczyć o utrzymanie sprzętu w ryzach, zamiast pozwolić wiatrowi pracować za nas. Kluczowe jest zatem dobranie odpowiedniego sprzętu i warunków, by czerpać maksymalną przyjemność z pływania.
Górnej granicy wieku nie śmiemy określać, gdyż ona de facto nie istnieje! Każdy musi sobie odpowiedzieć, czy jego motywacja, fizyczne i zdrowotne możliwości pozwalają na spędzenie w wodzie ok. 2 godzin dziennie. Uczyliśmy już osoby w wieku 70 lat i super sobie radziły z tym sportem. Czekamy na kolejne osoby w podobnym wieku, jak również osoby starsze, które mają ochotę na naukę tego wspaniałego sportu. Potrzebna jest tylko umiejętność pływania wpław i zupełnie przeciętna kondycja.Jeśli chodzi o dzieci to rekomendujemy rozpocząć naukę wingsurfingu/wingfoila w wieku od ok. 10 lat. Oczywiście jest to płynna granica, wcześniej też można zaczynać przygodę z wingfoilem. Wszystko zależy od predyspozycji psycho-fizycznych dziecka, wcześniejszego kontaktu z windsurfingiem, ilości dni przeznaczonych na naukę (im młodsze dziecko, tym potrzebny dłuższy pobyt, gdyż do szkolenia wybieramy tylko idealne warunki wiatrowe). Obiektywnym momentem startu jest swobodne utrzymanie winga o powierzchni ok. 1.4 m2. Na taki sprawdzian/test - by określić, czy to dobry moment, by myśleć o wingsurfingu - zapraszamy do naszej szkoły (test jest bezpłatny). W naszej szkole wingsurfing i windsurfing znakomicie się przenikają, polecamy rozpoczęcie nauki windsurfingu w wieku 5, 6 lat, a następnie w wieku ok. 8-9 lat można spróbować winga i wtedy zdecydować, czy dziecko zostaje przy windsurfingu, czy jednak chce robić kolejne kroki w stronę wingfoila.
Przeciętnie szkolenie od momentu pierwszego kontaktu z wingiem, do etapu swobodnej lewitacji zajmuje ok. 10h i dzieli się na dwa etapy: etap 1 WINGSURFING trwa zwykle ok. 4h i etap 2 WINGFOIL trwa zwykle ok. 6h. To są oczywiście wartości uśrednione. Bywa, że nauka na 1 etapie trwa tylko 2h (szczególnie dot. to osób pływających wcześniej na windsurfingu na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym). Bywa również, że 4h to zdecydowanie za mało, by zaliczyć etap 1. Jeśli osoba nigdy nie miała odczynienia ze sportami surf, będzie potrzebowała trochę więcej czasu na etap 1, by swobodnie sterować wingiem, utrzymywać równowagę na desce, halsować się, robić zwrot na wiatr i z wiatrem. Etap 2 WINGFOIL, czyli nauka lewitacji na desce z foilem trwa ok. 6h. To również wartość uśredniona, którą w zależności od predyspozycji kursanta jest wartością płynną. Z naszych doświadczeń wynika, że są osoby, które po 2-3h na tym etapie już lewitują, czasem potrzeba nie co więcej czasu, niż przewidziane 6h. Zakończony z sukcesem etap 2 WINGFOIL pozwala myśleć o zakupie własnego sprzętu, ale ten fakt nie musi kończyć przygody ze szkoleniem. Pozostaje do nauki cała gamą przeróżnych zwrotów w lewitacji, skoków, skoków z rotacjami i jeszcze kilka elementów bardziej zaawansowanych.
Tak, większość instruktorów poprowadzi lekcje po angielsku, ale mamy również instruktorów, którzy szkolą w językach: niemieckim, ukraińskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim… Wystarczy, że wcześniej zarezerwujesz lekcję i wspomnisz o potrzebie nauki, w konkretnym języku 😊 Możesz to zrobić telefonicznie: 600 434 810
W przypadku tego sportu umiejętność pływania jest zdecydowanie ważna. Podczas drugiego etapu WINGFOIL większość zajęć odbywa się na akwenach o głębokości przekraczającej 1,5 metra. Choć kamizelka asekuracyjna pomaga utrzymać się na powierzchni, zdarzają się sytuacje, w których konieczne będzie pływanie wpław. Nie musisz jednak być wybitnym pływakiem – wystarczy, że potrafisz swobodnie przepłynąć 25 metrów, jak na basenie, by poradzić sobie w tych warunkach.
Oczywiście, zapraszamy na szkolenia każdego – zarówno doświadczonych windsurferów i kitesurferów, jak i osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z surf sportami właśnie od wingfoila, nawet bez wcześniejszych doświadczeń w tej dziedzinie. Choć nauka w takim przypadku może potrwać nieco dłużej, gwarantujemy, że osiągnięcie pierwszej lewitacji nad wodą będzie niezapomnianym przeżyciem na całe życie! Sterowanie wingiem nie wymaga wyjątkowej siły ani wytrzymałości ramion, a samo uniesienie się nad wodą – przy dobrze dobranym sprzęcie i odpowiednich warunkach – jest w pełni osiągalne również dla osób, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z tego typu sportami. Oczywiście ogólna kondycja jest pomocna, ale wystarczy podstawowa sprawność, pozytywne nastawienie i odrobina uśmiechu, aby cieszyć się nauką i nowymi umiejętnościami.
Oczywiście, że nie. Możesz zupełnie nie mieć nic wspólnego z surf sportami, by zacząć naukę na wingsurfingu/wingfoilu. Możesz uprawiać zupełnie inne sporty lub nie uprawiać żadnego, a i tak możecie uczyć się pływania na wingfoilu. Jedyne wymagania to umiejętność pływania wpław i kondycja na przeciętnym poziomie. Ten sport wbrew przekonaniom nie obciąża znacząco ramion, nie musisz ich specjalnie trenować, możesz o tym przeczytać na naszym blogu. Operowanie wingiem jest łatwe i bardzo intuicyjne. Oczywiście, wejście w lewitację wymaga trochę cierpliwości i umiejętności technicznych, ale w kilka godzin jest to zupełnie osiągalne i nie jest to bariera, na której można się zatrzymać. Wprost przeciwnie, jej pokonanie daje mnóstwo satysfakcji, a wszystko co dzieje się w lewitacji to doznania, które są znakomitą nagrodą za czas nauki. Osoby uprawiające wcześniej windsurfing, kitesurfing lub surfing będą miały tzw. "punkty bonusowe" 🙂 i na pewno z pewnymi elementami poradzą sobie szybciej. Ale jeśli surf sporty do tej pory nie miały miejsca w Twoim życiu, to wejście w ich świat od strony wingsurfingu to zdecydowanie znakomity pomysł!!!
Odpowiedź brzmi: zdecydowanie nie musisz mieć wcześniejszych doświadczeń z foilem, by rozpocząć naukę na wingfoilu. Popularyzacja pływania na foilu nie ma bardzo długiej historii, na windsurfingu, na kitesurfingu, na surfingu pływanie na foilu odbywa się dopiero od kilku sezonów i zwykle po foila sięgały osoby, które były bardzo doświadczone w danej surf dyscyplinie. Z wingfoilem jest trochę inaczej, gdyż od początku istotą tego sportu jest pływanie na foilu i tylko wtedy ma to największy sens. W procesie nauki poznasz jak działa foil, jak jest zbudowany, jaką siłę generuje, jak nad nim panować, jak obchodzić się z nim bezpiecznie.
Nauka lewitacji na wingfoilu - zwykle nie odbywa się na pierwszych zajęciach. Chyba, że ktoś jest super sprawny fizycznie, miał duże doświadczania z windsurfingiem i foilem (windsurfingowym lub kitesurfingowym), zaliczy etap 1 oraz pierwsze zajęcia będą trwały min. 3-5h. Taki przypadek jest dość skrajny i zdarza się niezwykle rzadko, ale jest oczywiście możliwy. Średnio do nauki lewitacji dochodzi na ok. 5-6 h zajęć. Zwykle na pierwszych zajęciach nie udaje się lewitować z prostej przyczyny - instruktor musi przekazać bardzo dużą ilość wiedzy i techniki użytkowej dot. pływania na wingfoilu. Kursant musi przyswoić technikę swobodnego operowania wingiem, zasady bezpieczeństwa, poznać akwen, zaliczyć na wodzie 1 etap, następnie musi nauczyć się w teorii (na trenażerze) techniki wchodzenia w lewitację. To wszystko musi się odbywać zgodnie programem nauczania, krok po kroku, by cel lewitacji został osiągnięty jakościowo, by wynik osiągnięcia lewitacji był powtarzalny. I najważniejsze, by kursant opanował i przyswoił zasady bezpieczeństwa na takim poziomie, by w przyszłości mógł bezpiecznie sam wypożyczać sprzęt lub zakupić swój własny zestaw. Zapewniamy w naszej szkole osiągnięcie lewitacji odbywa się bardzo szybko, ale nie odbywa się nigdy z pominięciem kluczowych elementów, czy pominięciem przyswojenia przez kursanta zasad bezpieczeństwa.
Tak, zawsze rekomendujemy używanie butów oraz pianki z długimi nogawkami podczas pływania na wingfoilu, foildrive czy pump foilu. Chodzi o operowanie nogami w wodzie obok foila. Oczywiście odrobina uważności plus przekazywana przez instruktora informacja, że z tyłu deski jest foil jest wystarczającym zabezpieczeniem, by pływając przy desce lub wchodząc na nią z wody – nie uderzyć w foila nogą, jednak ostrożności nigdy za wiele, dlatego buty na wingfoila to must-have! 🙂
Oczywiście możesz przyjść na zajęcia z własnym zestawem wingfoil'a. Jest jednak jeden warunek, musi on być dobrany do Twoich umiejętności, wagi i aktualnie panujących warunków wiatrowych. Na przestrzeni kilku lat, znamy przypadki, że sprzęt, był źle i bardzo źle dobrany np. zbyt mała przednia lotka foila, zbyt mała deska, zbyt duży wing na dane warunki. Co wtedy robimy w naszej szkole - przede wszystkim, rozmawiamy, tłumaczymy na czym polega błąd i wskazujemy, że nauka na takim sprzęcie, to jak jazda samochodem z "zaciągniętym hamulcem ręcznym". Jeśli chodzi o zakup własnego sprzętu przed pierwszymi zajęciami - to zdecydowanie odradzamy taki pomysł. O takim zakupie najlepiej pomyśleć po kursie, po osiągnięciu poziomu - swobodnego pływania w lewitacji. Z uwagi na Twój progres, z uwagi na możliwość porównania w naszej szkole różnych rozwiązań (różnych producentów) polecamy najpierw opływanie takiego zestawu przed zakupem. Poza tym, otrzymasz od nas praktyczne doradztwo, wynikające z naszego bogatego doświadczenia. Będziesz miał/a okazję przeprowadzić swoje własne testy i poznasz swoje preferencje na wodzie, a nie tylko w teorii. Zatem zakup jak najbardziej tak, ale po osiągnięciu poziomu pływania w lewitacji i najlepiej po przetestowaniu i porozmawianiu z instruktorem o najlepszym dla Ciebie zestawie do wingfoila.
Podczas nauki wingfoila jedyną rzeczą, którą musisz mieć ze sobą, są własne buty neoprenowe – gorąco je polecamy, aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo. Całą resztę, w tym winga, deskę szkoleniową, deskę wingfoilową, foila, leashe, kask, kamizelkę asekuracyjną, piankę czy zestaw komunikacyjny BBtalkin, zapewniamy w ramach kursu. Oczywiście jeśli posiadasz własny sprzęt, możesz się na nim szkolić, pod warunkiem, że jest odpowiednio dobrany do Twoich umiejętności, masy ciała oraz panujących warunków wiatrowych.
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi i zdecydowanie polecamy obydwa sposoby. Z naszych długoletnich doświadczeń wynika, że zwykle efekt szkolenia w grupie i indywidualnie przy identycznych nakładach finansowych jest bardzo podobny. Zwykle zajęcia w grupie są tańsze lub jest ich więcej, niż zajęć indywidualnych w opcji 1 na 1. Oczywiście są zajęcia, gdzie w grę wchodzi szkolenie tylko w opcji jeden instruktor, jeden kursant np. doskonalenie pojedynczego elementu, nauka dzieci, lekcje odświeżające... Polecamy zbadać swoje własne preferencje odpowiadając na poniższe pytania (jeśli będziecie mieli dalej wątpliwości, spróbujcie najpierw jednej opcji, a potem drugiej lub napiszcie/zadzwońcie chętnie podpowiemy):W grupie:
- Czy, dobrze czuję się z innymi osobami? Czy chcę poznać nowych ludzi na kursie, ich temperament, poczucie humoru itd.
- Czy, potrafię się uczyć i wyciągać wnioski z uwag ogólnych jakie są kierowane do całej grupy?
- Czy, potrzebuję motywacji, by rano wstać na zajęcia np. po 4 dniach intensywnej nauki? W grupie trudniej o wymówki, a nieobecność na zajęciach, powoduje, że trzeba potem nadrabiać materiał.
- Czy, lubię oficjalną i nieoficjalną rywalizację w grupie. W grupie zawsze ktoś jest trochę lepszy, ktoś mniej sprawny i pytanie jak na to reagujesz? Oczywiście instruktor prowadzi grupę w taki sposób, by każdy osiągnął swój maksymalny progres.
- Czy, potrafię uczyć się poprzez "podglądanie" innych? Często na trenażerze, na wodzie powtarzanie elementów przez kilka osób, sprawia, że ich przyswojenie poprzez obserwację jest bardzo szybkie.
- Czy, potrzebuję przestrzeni, by móc samemu doskonalić poznane elementy? W zajęciach grupowych jest więcej czasu na samodzielne pływanie.
- Czy, chcę się nauczyć lub doskonalić dane elementy, które wymagają bardzo precyzyjnych uwag i bardzo indywidualnego podejścia?
- Czy, chcę mieć bardzo intensywne zajęcia, czyli spędzić mniej czasu na wodzie, ale zrobić super szybki progres? Intensywność przyswajania informacji, musi nadążać z przekazywaniem ich przez instruktora. Oczywiście instruktor dostosowuje to bardzo indywidualnie i sprawdza, czy informacje są zapamiętywane i skutecznie przyswojone w praktyce.
- Czy, potrzebuję skupienia na sobie, ciągłej bliskiej obecności instruktora i też poczucia bezpieczeństwa, wynikającego z faktu, że instruktor pływa zwykle kilka metrów obok.
- Czy, potrzebuję porozmawiać z instruktorem na przeróżne tematy, te szkoleniowe i nie tylko 🙂 ? Zdajemy sobie sprawę, że czasami instruktorzy to najlepsi psychologowie :).
Naszym znakiem rozpoznawczym są bardzo małe grupy – ze względu na specyfikę nauczania wingfoila, grupy szkoleniowe liczą maksymalnie 4 osoby!
Są to etapy szkolenia, które realizujemy zgodnie z metodyką PS Wing. W dużym skrócie: etap I to pływanie na desce wypornościowej, czyli szkoleniowej desce do windsurfingu (z wingiem oczywiście😊), z kolei etap II rozpoczyna się zapoznaniem z deską z foilem i nauką pierwszych lewitacji. PROGRAM SZKOLENIA – ETAP I WINGSURF:
- Poznanie odpowiednich warunków wiatrowych wymaganych do pływania na wingfoilu.
- Omówienie zasad bezpieczeństwa zarówno na wodzie, jak i na lądzie.
- Analiza akwenu, w tym nauka prawa drogi oraz podstawowych sygnałów komunikacyjnych.
- Przygotowanie winga: budowa, pompowanie, składanie, trymowanie, a także mocowanie w różnych sytuacjach na brzegu i na wodzie.
- Nauka operowania wingiem na lądzie lub w płytkiej wodzie, bez użycia deski.
- Ćwiczenie równowagi na desce – rekomendujemy deski szkoleniowe do windsurfingu, które są bardziej odpowiednie niż deski SUP (szczegóły wyjaśniamy na zajęciach).
- Operowanie wingiem na desce windsurfingowej: początkowo w pozycji klęczącej, a następnie stojącej. Ćwiczenia obejmują teorię żeglowania, takie jak ustawianie winga, rąk i nóg względem wiatru, podnoszenie winga z wody, obracanie, startowanie, ostrzenie, odpadanie, wybieranie i luzowanie winga, utrzymywanie wysokości względem wiatru, halsowanie, „pompowanie wingiem” oraz wykonywanie zwrotów na wiatr i z wiatrem.
- Doskonalenie wszystkich powyższych elementów.
- Etap kończy się swobodnym pływaniem prawym i lewym halsem, utrzymywaniem wysokości względem wiatru, efektywnym halsowaniem, zwrotami na wiatr i świadomym operowaniem wingiem.
- Omówienie budowy deski wingfoilowej oraz foila, w tym elementów takich jak powierzchnie, układ lotek czy długości masztów.
- Teoretyczne przygotowanie do pierwszych startów z foilem na autorskim trenażerze – nauka ustawienia nóg, przenoszenia ciężaru ciała oraz prawidłowego usytuowania stóp na desce.
- Pierwsze starty z wingiem na desce z foilem, obejmujące technikę szybkiego i energicznego „wpompowywania się” wingiem oraz pracę nóg w celu wprowadzenia deski w lewitację. Intensywność tego etapu zależy od warunków wiatrowych – im lepszy wiatr, tym mniejszy wysiłek potrzebny do wpompowania.
- Utrzymywanie lewitacji i sterowanie deską poprzez odpowiednie przenoszenie ciężaru ciała, ustawienie stóp oraz pracę wingiem.
- Nauka zwrotów na wiatr i z wiatrem w stanie lewitacji.
- Opanowanie pierwszych skoków na wingfoilu, w tym skoków z rotacją 180 i 360 stopni.
- Wprowadzenie do trików freestyle’owych i ich doskonalenie.
Oczywiście. Cały sprzęt z naszej wypożyczalni jest do Waszej dyspozycji. Dobieracie go wspólnie z instruktorem przed zajęciami w zależności od Waszych umiejętności, masy ciała oraz panujących warunków wiatrowych. Jeśli chcecie przetestować konkretny model lub rozmiar - śmiało, poinformujcie o tym swojego instruktora 🙂
Tak, w naszej bazie działa “rescue”. Mamy motorówkę, skuter i osobę, która obserwuje sytuację na wodzie z lądu. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz potrzebował pomocy, usiądź stabilnie na desce, a następnie energicznie podnoś i opuszczaj wyciągnięte w bok ramiona. Jest to najbardziej rozpoznawalny sygnał wzywania pomocy.
Tak. Podczas kursu wingfoila obowiązkowe jest zakładanie zarówno kamizelki asekuracyjnej jak i kasku. Jeśli posiadasz swoje wyposażenie - zabierz je ze sobą na kurs, jeśli nie - wypożyczysz je u nas w cenie lekcji/kursu.
Podczas zajęć wingfoila zawsze w pierwszej kolejności staramy się przesunąć lekcje na godziny lub dzień z bardziej sprzyjającym wiatrem – dotyczy to zarówno zajęć indywidualnych, jak i grupowych. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie wchodzi w grę z powodu ograniczeń czasowych kursanta lub napiętego grafiku instruktorskiego, wykorzystujemy nasze alternatywne rozwiązanie – system szkoleniowy FoilDrive 😊. FoilDrive to australijski, rewolucyjny wynalazek, który całkowicie zmienił sposób nauki na całym świecie. Jest to niewielki elektryczny silniczek, który można łatwo zamontować na dowolnej desce i foilu. Dzięki temu uczymy lewitacji nawet w warunkach braku wiatru lub przy słabych podmuchach. Alternatywne lekcje z użyciem FoilDrive są częścią naszych kursów i świetnie uzupełniają tradycyjne szkolenie. Nasi kursanci bardzo cenią sobie ten system – dzięki niemu mogą ćwiczyć lewitację w realistycznych warunkach, a z użyciem winga nauka staje się jeszcze prostsza! Zobaczcie sami, jak działa ten niesamowity produkt: FoilDrive w akcji.
Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy do naszego programu szkoleniowego FoilDrive – innowacyjny produkt z Australii, który zrewolucjonizował naukę na całym świecie. To kompaktowy elektryczny silniczek, który można łatwo i wygodnie zamontować na dowolnej desce oraz foilu. Dzięki FoilDrive możemy uczyć lewitacji nawet wtedy, gdy warunki wiatrowe są niesprzyjające lub całkowicie ich brakuje. Zajęcia z wykorzystaniem FoilDrive są integralną częścią naszych kursów i stanowią świetne uzupełnienie tradycyjnego szkolenia. Nasi kursanci bardzo doceniają to rozwiązanie – mają możliwość ćwiczenia lewitacji w realistycznych warunkach, a kiedy dodają do tego winga, proces staje się znacznie łatwiejszy! Sprawdźcie sami, jak działa ten produkt i jak pomaga w nauce lewitacji: FoilDrive w akcji.
Nasi instruktorzy oraz bosman Daniel zawsze służą pomocą przy zakupie własnego sprzętu, co więcej spróbują uzyskać dla Ciebie najlepszą możliwą cenę. Oferujemy wsparcie zarówno przy zakupie nowego sprzętu, jak i używanego. Po zakończeniu sezonu, po 25 sierpnia, organizujemy wyprzedaż sprzętu do wingfoila. To doskonała okazja, aby odwiedzić naszą wypożyczalnię, przetestować dostępne zestawy i skorzystać z wyjątkowych promocji. Po 25 sierpnia możesz korzystać z dowolnego zestawu przez cały dzień. Jeśli zdecydujesz się na zakup deski, winga, foila lub całego zestawu, opłata za wypożyczenie zostanie anulowana. Co więcej, zawsze znajdziemy sposób, aby dostosować cenę do Twoich możliwości – wspólnie osiągniemy finansowy kompromis! 🙂
W Chałupach jest kilka bankomatów, niestety część z nich stawiana jest wraz z rozpoczęciem wakacji. Jeśli interesuje Cię, jak sytuacja wygląda przed sezonem, skontaktuj się z nami bezpośrednio (600 434 810), jesteśmy już na miejscu i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania 😊
Po zakupieniu lekcji indywidualnych lub kursu indywidualnego, prosimy o telefon do naszej szkoły na 2-3 tygodnie przed przyjazdem do Chałup, celem wyboru instruktora oraz rezerwacji zajęć w grafiku (konkretne dni i godziny). Podczas rozmowy telefonicznej z recepcją, możesz zarezerwować tylko pierwsze zajęcia lub zaplanować od razu cały kurs/pakiet. Oczywiście w trakcie pobytu, możesz zmienić/przesuwać godziny zajęć, jak również zmieniać instruktora. Jedyny warunek/zasada, a zarazem gorąca prośba, by zmiany wyznaczonych zajęć dokonywać min. 3h przed lekcją lub najlepiej w dniu poprzedzającym zajęcia. Ma to związek z blokowaniem godzin instruktora, które w przypadku nie dochowania tej zasady, nagle znikają z grafiku, bez szans na zajęcie ich przez inną osobą. Jeśli wybrałeś/łaś zajęcia w bazie numer 1 w Chałupach (przy molo), zadzwoń na recepcję pod numer +48600434810 lub napisz maila na: [email protected]. Jeśli wybrałeś/łaś zajęcia w bazie numer 2 w Chałupach na Polarisie, zadzwoń na recepcję pod numer +48600434860 lub napisz maila na: [email protected]